O nas

Wizja: „Czasopismo, które: gdy na nie patrzysz oświeca, gdy po nie sięgasz parzy, czytając rozpala, zamykając nie studzi.”

Misja: „Nieść zrozumienie, własne zdanie, pomysł i inspiracje. W myśli, słowie i głosie.”

Od momentu powstania Big Paper był określany jako gazetka sopockich harcerzy, dla sopockich harcerzy. Od czasu jego pierwszego wydania wiele się zmieniło, a z każdą zmianą rozrastał się nasz zasięg oraz ambicje. Jedyne co pozostało stałe przez te wszystkie lata to nasz cel i wizja. Po co grupa młodych ludzi poświęcałaby swój ograniczony czas wolny i tworzyła czasopismo, którego być może nikt nie czyta? Odpowiedź jest szalenie prosta: Big Paper od zawsze dawał nam oraz naszym kolegom i koleżankom możliwość ekspresji. Każdy kto miał okazję ukazać się na łamach naszego projektu ma fantastyczną okazję do wyrażenia siebie i przekazania światu kawałka swoich pomysłów.

Z biegiem czasu i rozwojem technologii, środków ekspresji nieustannie przybywa. Wraz z najnowszym składem redakcji do naszych kanałów z radością dodaliśmy media społecznościowe oraz kanał youtube, gdzie poza właściwymi artykułami można posłuchać audycji, podcastów bądź przeczytać teksty publikowane pomiędzy wydawaniem kolejnych numerów, które również można przeczytać w całości online. Dzięki takim rozwiązaniom Big Paper z gazetki kserowanej w 100 kopiach, na papierze a4 i dystrybuowany w hufcu bądź składnicach harcerskich w Trójmieście ma możliwość znacznego poszerzenia swojego zasięgu jak i dotarcie to szerszej grupy odbiorców. Członkowie naszej redakcji, która swoje centrum ma w Sopocie, funkcjonują również poza granicami kraju, co staramy się traktować jako atut na wstępie poszerzający nasze horyzonty.

Myśląc nie co abstrakcyjnie, naszym marzeniem jest osiągnięcie zasięgu jak i poziomu międzynarodowego z jednoczesnym zachowaniem unikalnych tradycji oraz korzeni Sopockich. Czy nam się uda, oceni tylko czas.

Redakcja Big Paper
2017